Wynajem pracowników na produkcje przetwórstwa ryb

Wynajem pracowników na produkcje przetwórstwa ryb

Poszukiwania pracowników do pracy nie są wcale takie łatwe. Rynek aktualnie jest bardzo niejednolity, dlatego ciężko jest mówić o tym, w jakich branżach jest rynek pracownika, a w jakich rynek pracodawcy. Niezależnie od tych określeń, nadal znalezienie dobrego pracownika na wymagany czas może być czasochłonne i kapitałochłonne.

 

Czas skorzystać z Giełdy Pracy

Czym jest Giełda Pracy? Jest to stworzona specjalnie na potrzeby pracodawców strona internetowa, na której można znaleźć pracowników wykonujących konkretne zawody, zadania. Strona ta specjalnie została stworzona po to, by bez typowego zlecenia poszukiwań do agencji pracy, móc skorzystać z oferty usług pracowniczych. Rozliczenie odbywa się na zasadzie leasingu pracowników, a więc jest to dogodna forma dla ostatecznego pracodawcy, który nie musi choćby męczyć się z kwestiami kadrowo-płacowymi, tylko musi uiszczać opłaty leasingowe w określonej wartości.

zamow pracownika gielda pracy

Taka strona Internetowa jest najprostszym i najszybszym rozwiązaniem, szczególnie dla dużych firm, które zgłaszają spore zapotrzebowanie na pracowników. Coraz częściej w jednym miejscu ciężko jest znaleźć potencjalnych pracowników na dane stanowiska. Zazwyczaj duże firmy mają rozproszonych pracowników nawet po całym województwie i każdego dnia transportują ich do zakładów pracy. Jednak to, czy pracownik będzie transportowany, czy też będzie mieć zakwaterowanie, zależy od miejsca pracy i woli leasingobiorcy.

Konkretne specjalizacje

Wśród firm, które często korzystają z takich ofert, są między innymi te, które zajmują się przetwórstwem ryb. Dlatego też praca w Merlin, praca w Super Fish, czy praca w Alta, to często spotykane przedsiębiorstwa, które widnieją w CV potencjalnych pracowników z doświadczeniem. Przetwórstwo ryb może i nie należy do najtrudniejszych zadań, jednak wymaga precyzji, a także sprawnego działania, dlatego doświadczenie jest bardzo doceniane.

Jakie płyną korzyści z leasingu pracowników? Są to między innymi:

  • Duża ilość potencjalnych pracowników w jednym miejscu – na takiej stronie jak Giełda Pracy można znaleźć wielu pracowników, którzy już pracowali w przetwórstwie ryb i nadal chętnie będą to robić. Wśród przedsiębiorstw, które chętnie korzystają z tak wielkiej bazy, są oferty pracy Lisner, praca Barkas, czy też pracy w IMPERIAL.
  • Pracownicy z doświadczeniem – kolejną zaletą, która nieco wynika z poprzedniej, jest to, że w takim miejscu łatwo jest znaleźć pracowników, którzy mieli już doświadczenie między innymi w pracy w Foodmark, pracy Baltic Fresh, czy w pracy w MtFish. Nawet kilkumiesięczna przygoda pracownika w takim miejscu daje mu już naprawdę sporą przewagę nad innymi.
  • Pracownicy na sezon – w branży przetwórstwa ryb również można trafić na sezonowość. W zależności od tego, czym dana firma się zajmuje. Dlatego też czasem utrzymywanie sporej liczby pracowników, przy małej ilości zadań, jest po prostu nieopłacalne i generuje niepotrzebne koszty. Korzystając z takiego miejsca, jak Giełda Pracy, można skorzystać z pracowników tylko w konkretnym terminie i nie trzeba wcale ich potem dalej zatrudniać.
  • Ograniczenie kosztów – samodzielne poszukiwanie dużej ilości potencjalnych pracowników, a następnie ich zatrudnienie i bieżąca obsługa, generują naprawdę ogromne koszty. Dodatkowo, jeśli w firmie są okresy przestojów, to są to dodatkowe wydatki, których można uniknąć. I rozwiązaniem tego problemu jest właśnie między innymi korzystanie z Giełdy Pracy. Dzięki temu koszty pracownicze znacznie spadną, a pracownicy będą zawsze pod ręką.

Oferta stworzona przez firmę Polsko Niemiecka Giełda Pracy sp. z o.o., to naprawdę dobra oferta, zarówno dla strony pracodawców, jak i również pracowników. Taka działalność łączy rynek popytu i podaży pracy w jednym miejscu. Pracownicy nie muszą na własną rękę szukać pracodawców, natomiast pracodawcy zawsze mogą skorzystać z usług firmy, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Giełda Pracy to nowoczesne rozwiązanie dla firm, które chcą się rozwijać i które liczą się z kosztami i dla pracowników, którzy pragną zawsze mieć pewność, że będą zatrudnieni.

0 0 votes
Daj ocenę
Doradca GSM

Doradca GSM

Leave a Replay