Wynajem pracowników na godziny

Wynajem pracowników na godziny

Nie da się ukryć, że w dobie pandemii niezwykle ciężko nie tylko znaleźć pracę, ale także znaleźć dobrego pracownika. Wiele firm, pomimo kryzysu wciąż pozostało na rynku i stanęło przed trudnym zadaniem, pozyskania pracownika, który nie obciąży i tak już nadwerężonego budżetu większymi kosztami i wymaganiami. Warto więc wykorzystać możliwości, które są nam oferowane przez agencje pracy, a jedną z nią jest leasing pracowników czy także wynajem pracowników na godziny. Na czym to polega i dlaczego się opłaca?

Nie zatrudniaj! Wynajmij!

Wynajem pracowników z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Właśnie w ten sposób, pracodawca może pozyska taniego pracownika zza granicy a jednocześnie nie musi się martwić, że wszystkie formalności związane z legalizacją jego pobytu będą zbyt kosztowne i czasochłonne. Wynajem pracownika pozwoli oszczędzić czas i uzupełnić braki kadrowe. Leasing pracowniczy na zachodzie jest bardzo popularną formą zatrudnienia. W naszym kraju, jest to stosunkowo nowe rozwiązanie, a wypożyczenie pracowników nie jest jeszcze tak rozpowszechnione. Nie mniej jednak jest to forma zatrudnienia zgodna z Kodeksem Pracy. Pracownik musi jedynie wyrazić na piśmie zgodę, a dotychczasowy pracodawca może udzielić pracownikowi urlopu, na okres pobytu i pracy u innego pracodawcy. Można udostępnić poszczególnych pracowników, a także całe zespoły do poszczególnych zadań.

Leasing pracowniczy

Najczęściej specjalizują się w nim licencjonowane agencje pracy jak np. www.gieldapracy.com. Jest to agencja pośrednictwa pracy, do której ty- jako pracodawca możesz się zgłosić , kiedy posiadasz braki kadrowe. Wystarczy, że przekażesz wszystkie niezbędne informacje odnośnie tego, jakiego pracownika szukasz, czyli określić jego umiejętności i wykształcenie, a agencja nawet w ciągu kilku godzin przedstawi ci kandydatów. Często błędnie utożsamia się leasing pracowników z pracą tymczasową. Jednak są to dwie zupełnie inne formy zatrudnienia. W przypadku pracy tymczasowej, pracodawcą staje firma, a nie agencja pracy tymczasowej. W leasingu pracowników, pracodawca może pozyskać wykfalifikowanego pracownika, który dzięki porozumieniu między stronami, będzie pełnił określone obowiązki w określonym przedziale czasowym. Oznacza to, że możesz wynająć pracownika nawet na kilka godzin.

Nie martw się więcej o formalności

W formie leasingu pracowniczego, nie musisz martwić się o zbędne formalności, nawet w przypadku zatrudnienia pracowników zza granicy. Przypomnijmy w tym momencie, iż pracownicy z Ukrainy, Mołdawii czy Białorusi są niezwykle doceniani na polskim rynku. Po pierwsze mają oni jasno określony cel, który związany jest z przyjazdem do Polski. Chcą oni zarobić jak najwięcej, dlatego tez starają się jak najwydajniej pracować. Nie stanowią dla nich żadnego problemu nadprogramowe godziny czy zmiany. Zwykle skupieni są oni na swoich obowiązkach bez zbędnych przerw czy narzekania na pracę. Leasing pracowniczy, daje ci możliwość pozyskania właśnie takich pracowników, co więcej- dopasowanych do twoich potrzeb pod względem umiejętności, doświadczenia, a nawet wykształcenia. W praktyce, wszelkimi aspektami związanymi z administracją, formalnościami czy organizacją, zajmuje się agencja pracy, do której postanowiłeś zgłosić zapotrzebowanie na pracowników. To firma przeprowadza za ciebie rekrutację, mając na uwadze zgłoszone przez ciebie wymagania, a następnie wybiera osoby, które najlepiej wpisują się w przedstawioną przez ciebie charakterystykę stanowiska. Co dzieje się po zakończonym procesie rekrutacji? Jeśli wybrałeś już pracowników do twojej firmy, agencja oddeleguje go na wyznaczone przez ciebie miejsce. Po stronie agencji pracy tymczasowej, leży również odpowiedzialność skompletowania niezbędnych dokumentów pracowników, a także- w przypadku pracowników zza granicy- również załatwienie niezbędnego zezwolenia na pracę. Nie martwisz się również o zakwaterowanie pracowników, gdyż leży to również po stronie agencji. Innymi słowy, dostajesz wykwalifikowanego pracownika, na tyle godzin, dni czy tygodni ile potrzebujesz.

0 0 votes
Daj ocenę
Doradca GSM

Doradca GSM

Leave a Replay