Wszystko na temat leasingu pracowników z Ukrainy

Wszystko na temat leasingu pracowników z Ukrainy

Rynek pracy intensywnie się zmienia i powstają nowe rozwiązania, dzięki którym firmy mogą nawiązywać najlepsze współprace z pracownikami, regulując w ten sposób swoje potrzeby związane z zatrudnianiem. Jedną z nowych możliwości jest leasing pracowniczy z Ukrainy. Poniżej więcej na ten temat, z uwzględnieniem plusów i korzyści tego rozwiązania.

Czym jest leasing pracowniczy?

Z reguły pracownicy zatrudniani są na umowę o pracę, umowę zlecenie lub umowę o dzieło. W niektórych sytuacjach braki kadrowe mogą być jednak uzupełnione w zupełnie inny sposób. Jedną z form zatrudnienia jest leasing pracowniczy. Na czym polega? Pracownicy są niejako wynajmowani od innej firmy, na określony czas, aby wykonali określone zadania. Agencje pracy i agencje pośrednictwa pracy współpracują z firmami, prowadząc usługę leasingu pracowniczego. To właśnie na ramionach osób zatrudnionych w agencjach pracy leży research i znalezienie najlepszych pracowników, którzy następnie mogą być oddelegowanie do pracy w różnych firmach i przedsiębiorstwach.

Korzyści z leasingu pracowniczego

Jakie korzyści dla firm i przedsiębiorstw płyną z korzystania z tego rozwiązania? Najważniejsza to brak konieczności zatrudniania na stałe lub na okres czasowy pracowników, ponieważ to agencje pracy i agencje pośrednictwa pracy zajmują się podpisywaniem stosownych umów. Firma wynajmująca pracowników zgłasza zapotrzebowanie na odpowiednią liczbę ludzi z konkretnymi kwalifikacjami. Wskazuje, jakie prace są do wykonania oraz jakich ludzi szuka. Ludzie zatrudnieni w agencji pracy kierują odpowiednio wyselekcjonowane osoby, które podejmują następnie działania w miejscu wskazanym przez pracodawcę korzystającego z leasingu. Największe korzyści to brak konieczności podpisywania umów o pracę czy umów zlecenia, co często łączy się z ponoszeniem dodatkowych kosztów. Poza tym to też możliwość regulowania zapotrzebowania kadrowego w zależności od sytuacji. W niektórych okresach w roku w pewnych branżach jest więcej pracy. Dotyczy to na przykład sektorów związanych z magazynowaniem, pakowaniem, sortowaniem. Braki kadrowe mogą pojawić się również w okresie wakacyjnym, kiedy to stali pracownicy udają się na urlop. W tych okres w roku firma nie musi mieć przestoju i generować kosztów z tym związanych. Wystarczy zdecydować się na leasing pracowniczy.

Leasing pracowników z Ukrainy

Leasing pracowników pochodzących z Ukrainy to nowoczesna usługa, o której więcej można dowiedzieć się pod adresem internetowym https://jobforme.com.pl/oferta/leasing/. Zatrudniani w Polsce mieszkańcy Ukrainy pracują legalnie, a ich zatrudnienie jest regulowane umowami międzynarodowymi. Rekrutacja pracowników na Ukrainie wprowadzona jest w sposób kompleksowy, dzięki czemu do pracy w Polsce wybierani są ludzie samodzielni, odpowiedzialni, cechujący się wysoką motywacją oraz posiadający odpowiednie wykształcenie, kwalifikacje lub doświadczenie zawodowe. Dzięki temu na polski rynek trafiają ludzie, którzy radzą sobie z wymogami tutejszego rynku pracy.

0 0 votes
Daj ocenę
Doradca GSM

Doradca GSM

Leave a Replay