Wiosenne przycinanie krzewów oraz drzew

Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Wiosenne przycinanie krzewów oraz drzew. Przycinanie krzewów oraz drzew stanowi pewnym z wielu sposobów, o jakie musimy co roku zadbać by były dobro plus stary odporne. Ma to ponad funkcję estetyczną. Dzięki przycinaniu rośliny zyskują lepszy dla oka pokrój. Warto natomiast pamiętać, że przycinaniem należy zająć zazwyczaj we doskonałym momencie. Zależy toż z charakterze natomiast jego potrzeb, a w części wyjątków będzie wtedy wczesna wiosna. Zmniejsza się większość roślin, jednakże nie wszystkie, warto wtedy dowiedzieć się na ostatni fakt mało bardzo.

Wiosenne przycinanie krzewów oraz drzew

Dlaczego przycinamy rośliny?

Rośliny przycinamy przede każdym dlatego, iż tego chcą. Większość robionych w współczesnych ogrodach odmian stworzono sztucznie. Dużo ich cech – mimo iż są dobre z problemu widzenia właściciela ogrodu, czy sadu – sprawia, że rośliny też nie są najlepiej dobrane do warunków. Wiele gatunków zostało sprowadzonych z bardzo różnych stron świata i również niekoniecznie muszą być u nas warunki całkowicie idealne. Rośliny więc potrzebują różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki którym szkolą się zdecydowanie lepiej. Dla większości krzewów oraz drzew jest wtedy między innymi przycinanie.

Przycinanie wpływa na przykład, że gałęzie nie są zbyt gęsto. Dzięki temu do wszelkich, nawet tych niżej położonych dociera promieniowanie słoneczne, które jak wiadomo konieczne jest roślinom do działania. Bez tego, niskie i centralne części rośliny podejmowały się gorzej, i nawet usychały. Przycinanie drzew, a często drzew owocowych jest także inny cel. Dzięki ograniczeniu ilości gałęzi roślina rozwija zdecydowanie większe, i nierzadko i smaczniejsze owoce.
Kiedy przycinać rośliny?

Myśl jest tutaj niezwykle przydatna. Rośliny przycinamy wczesną wiosną, kiedy temperatury zaczną być korzystne. Do przycięcia roślin konieczne jest kilka dni z skutecznymi temperaturami. Toż ogromnie istotne. Jeżeli niedługo po przycięciu roślin temperatura spadnie poniżej zera że się to niezwykle negatywnie odbić na ich formy. Nie ważna tegoż prowadzić również za późno. Najważniejszą granicą jest tutaj emitowanie przez rośliny liści. Jak to nastąpi, nie powinno się teraz ich w konkretnym roku przycinać. Nieco jednak inaczej sytuacja jest się w wypadku roślin, których kwiaty rozciągają się na celach zeszłorocznych. Te gatunki przycina się jesienią, po przekwitnieniu.
Czy przycina się wszystkie rośliny?

Powinien zawsze pamiętać, że są rośliny, których przycinanie jest niezbędne. Są tez takie, gdy na przykład wiele roślin stosowanych do formowania żywopłotów, które przycinanie znoszą bardzo dużo, a w zasadzie jest ono na nie bez wpływu (oprócz oczywiście funkcji dekoracyjnej). Niektóre gatunki jednak przycinania nie znoszą oraz pewnie ono im poważnie zaszkodzić. Takich roślin (m.in. sumak, magnolia, perukowiec) nie przycinamy nigdy – wtedy powiększają się dużo.
Jak przycinamy rośliny?

Do przycinania potrzebny będzie sekator. Może toż stanowić mały sekator ręczny, czy większy – przeznaczony do pełniejszych narzędzi. Ważne by był rażący i pozwalał wykonanie równych cięć. Używanie narzędzi, które mną i łamią gałęzie zamiast je odcinać stanowi niezmiernie poważne dla roślin. Przycięte, grubsze gałęzie drzew oraz krzewów należy dodatkowo zabezpieczyć odpowiednim preparatem zawierającym środki grzybobójcze.

Współautorem tekstu jest Wiosenne przycinanie krzewów i drzew trzymający w naszym asortymencie niezbędne urządzenia do wiosennego przycinania krzewów.

0 0 votes
Daj ocenę
Doradca GSM

Doradca GSM

Leave a Replay