Wiosenne opryski drzew owocowych

Uprawa drzew owocowych to idealne zajęcie – nawet gdy posiadamy zaledwie kilkoma drzewami najpopularniejszych odmian. Dzięki nim możemy każdego roku bawić się drogimi w witaminy i dobrymi owocami. Większość z nich pomoże nam do stworzenia pysznych materiałów na zimę. Wiele drzew owocowych że jedzeń i powodować bardzo długo. Muszą wprawdzie dobrze pielęgnacji. Przydatne istnieje na przykład regularne zabezpieczanie ich przed infekcjami i pasożytami.

Dlaczego opryskiwanie jest konieczne?

Opryskiwanie niezbędne jest ze względu na innego rodzaju infekcji i pasożyty które zagrażają drzewom. Choroby prowadzone są przede wszystkim przez atakujące drzewa grzyby. W niektórych przykładach mogą być one stworzone i przez infekcje bakteryjne i wirusowe, istnieje obecne wprawdzie zdecydowanie rzadsze. Stosowanie oprysków powoduje, że choroby nie mogą się rozwijać na drzewach owocowych, nawet gdy potencjalnie wykonujące je grzyby, bakterie, czy wirusy są obowiązujące w konkretnej roślinie.

Zapobiegające chorobom środki ochrony roślin należy zwracać zarówno w charakterze zabezpieczenia innych roślin, nawet że nie występują one w okolicy. Obniża się w niniejszy zabieg możliwość przenoszenia chorób przez funkcjonujące na drzewach pasożyty. Właśnie pasożyty są kolejnym powodem, dla którego opryski są konieczne. Przydatne w podobni sposób środki owadobójcze zezwalają na zabezpieczenie drzew owocowych przed szkodami, jakie mogłyby inaczej zostać wyrządzone.
Rodzaje oprysków do drzew owocowych

Wiele oprysków wprowadzanych na drzewa profilaktycznie zawiera substancje o szerokim spektrum działania, które zabijają wiele rodzajów grzybów, bakterii i neutralizują wirusy. Mogą mieć również zabezpieczające rośliny środki owadobójcze. Wiele oprysków buduje się jednak to, kiedy zajdzie konkretna potrzeba – na roślinach zacznie pracować się choroba. Wykorzystuje się wtedy właściwie dobranych oprysków, o składzie dobranym tak, by zlikwidować konkretny patogen.
Kiedy przeprowadza się opryski?

Ze względu na będący u nas klimat, większość patogenów powiększa się kiedy temperatury są dodatnie. Zimy przetrwać mogą przede wszystkim zarodniki grzybów, które zawsze też w sobie najczęściej nie powodują objawów choroby. Moment kiedy należy zrobić pierwsze opryski to wczesna wiosna. Temperatura minimalna jaka niezbędna jest do ich zrobienia przeznaczona jest zazwyczaj na opakowaniu środka. Gdy nie – warto zapytać sprzedawcę. Uzyskuje się je zanim na drzewach rozwiną się liście.
Czy chemiczne opryski to unikalne wyjście?

Wiele kobiet zajmuje wątpliwości dotyczące stosowania oprysków do drzew owocowych. Z jakiejś strony przynoszą one przed chorobami – z innej jednak, ich fragmenty mogą w roślinach pozostać dość długo, a nawet przedostać się do owoców. Warto wiedzieć nie wszystkie środki kierowane do oprysków są tak toż szkodliwe dla wszystkich. Wiele substancji całkowicie idzie z roślin obecnie w krótkim okresie po skończeniu oprysków. Na targu to są i środki ekologiczne, często oparte na ekstraktach ziołowych, które powszechnie są całkowicie bezpieczne.

Publikacja powstała dzięki zgody z ogrodniczym sklepem internetowym Sklep Poradnika Ogrodniczego.

 

źródło artykułu Dlaczego opryskiwanie jest konieczne?

0 0 votes
Daj ocenę
Doradca GSM

Doradca GSM

Leave a Replay