Smart office – jak stworzyć inteligentne biuro z rezerwacją sal i hot deskami?

Smart office – jak stworzyć inteligentne biuro z rezerwacją sal i hot deskami?

Nowoczesne technologie wykorzystywane są w każdej branży – od budowlanej, przez finansową i e-commerce, po biurową. Dzięki nim można zautomatyzować coraz więcej elementów, takich jak rezerwowanie sal czy tworzenie hot desków. Warto zaznaczyć, że to nie wszystkie innowacyjne rozwiązania, z jakich mogą skorzystać przedsiębiorcy.

Jaki typ przestrzeni można nazwać określeniem Smart Office?

Smart Office po polsku oznacza inteligentne biuro. Jest to przestrzeń, w której wykorzystano nowoczesne technologie. Przekładają się one na pomoc pracownikom w wykonywanej pracy, tak aby poszczególne zadania mogły być wykonywane szybciej, lepiej i wydajniej, i to niezależnie od tego, czy zatrudnione osoby znajdują się w biurze, czy poza nim.

W skład nowoczesnych technologii Smart Office wchodzą takie elementy, jak specjalistyczne oprogramowanie, zaawansowane narzędzia sprzętowe do wideokonferencji oraz systemy rezerwacji sal konferencyjnych, a także biurek. Jakie są zalety takich rozwiązań? Przede wszystkim umożliwiają one wykorzystanie pełnego potencjału firmowej przestrzeni i wykluczają takie sytuacje jak te, kiedy sale konferencyjne stoją wolne, biurka są nieużywane, a w innych częściach biurowych pracownicy są stłoczeni i brakuje im przestrzeni do komfortowej pracy.

Jakie są korzyści korzystania z technologii Smart Office?

Dzięki tym technologiom można znacznie ograniczyć czas marnowany przez pracownika i ułatwić mu wykonywanie obowiązków oraz podkreślić profesjonalizm firmy. Dzięki rozwiązaniom, takim jak aplikacje mobilne, pracownik może szybko sprawdzić, które stanowisko do pracy jest aktualnie wolne lub w jakich godzinach jest dostępna sala konferencyjna. Automatyzacja systemu rezerwacyjnego pozwala zyskać dodatkowy czas na pracę, co wpływa na motywację i efektywność pracownika. Ponadto, zastosowanie zaawansowanych technologii polepsza komfort pracy całego zespołu, na przykład dzięki dostosowaniu warunków w pomieszczeniach.

Jak stworzyć inteligentne biuro z systemem rezerwacji sal i hot deskami?

Zakres systemów i rozwiązań, które mogą być zastosowane w Smart Office, jest naprawdę szeroki. Do popularnych technologii należą na przykład systemy sterowania temperaturą i wilgotnością w środku pomieszczeń, inteligentne folie okienne, które pozwalają regulować intensywność oświetlenia czy właśnie systemy rezerwacji sal i hot desków. Aby samemu stworzyć inteligentne biuro, można indywidualnie wybrać wymienione rozwiązania lub skorzystać z oferty specjalistycznych firm, które zajmują się projektowaniem.

Smart Office a Internet do biura – czy te dwie kwestie mają ze sobą związek?

Nowoczesne technologie działają za pomocą stabilnego i szybkiego łącza, jakim jest Internet do biura. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest światłowód, który zapewnia najlepszy transfer danych, jeżeli chodzi o wysyłanie i pobieranie. Internet na firmę może być wykorzystany nie tylko do obsługi technologii Smart Office, ale także do bieżących zadań pracowników.

Kto proponuje najlepszy Internet na firmę? Dobry Internet do biura oferują tacy dostawcy, jak na przykład T-Mobile, czy INEA. W pierwszym przypadku można skorzystać z pakietu z prędkością łącza na poziomie 20 Mb/s.

W przypadku INEA, Internet na firmę to bardzo atrakcyjna oferta, ponieważ można ją dostosować do wymagań swojej działalności. INEA oferuje pakiet Internet Standard, który obejmuje podstawowe łącze światłowodowe ogólnego dostępu. Można zdecydować się na prędkość 300, 600 lub 1000 Mb/s. Kolejna propozycja to pakiet Internet Premium. Jest to światłowód symetryczny, który daje możliwość uzyskania dowolnej przepustowości, w zależności od potrzeb biznesowych. Charakteryzuje się niezawodnym połączeniem i wysokimi parametrami SLA. Dostępne prędkości to 200, 500 lub 1000 Mb/s. INEA oferuje także zabezpieczenie przed atakami DDoS – INEA ANTY-DDos.

0 0 votes
Daj ocenę
Doradca GSM

Doradca GSM

Leave a Replay