Rozwód Warszawa, jak to wygląda i jakie są koszty?

Rozwód Warszawa, jak to wygląda i jakie są koszty?

Rozwód jest często jedną z najtrudniejszych decyzji, którą muszą podjąć dorośli ludzie, o ile zajdzie taka konieczność. Jest to ostateczne i formalne zakończenie małżeństwa, które dowodzi tego, że byli małżonkowie nie są już ze sobą powiązani żadnymi uczuciami, a jedyne co może ich łączyć, to wspólny majątek czy nieruchomość. Okazuje się, że wówczas wkradają się nerwy i niejasności, a dobry adwokat, szczególnie w Warszawie, może być w takich wypadkach nieoceniony. Ile więc trwa i kosztuje rozwód w stolicy Polski?

Ile trwa rozwód w Warszawie?

W pierwszej kolejności, jedno z małżonków musi skierować odpowiedni pozew do sądu, w przeciągu około 2-3 miesięcy, od momentu dostarczenia odpisu pozwu przez drugą ze stron. Już na tym etapie najlepiej rozejrzeć się za dobrym prawnikiem w Warszawie od rozwodów jak np. https://gaworkancelaria.pl/rozwod-warszawa/, który pomoże nam z przygotowaniem wszystkich niezbędnych dokumentów. W pozwie przygotowanym samodzielnie lub lepiej- przez adwokata w Warszawie, musi znaleźć się stanowisko jednej ze stron lub wniosek o oddalenie powództwa. Tak skierowany wniosek trafia do sądu, który następnie wyznacza termin rozprawy, nawet z pomocą dobrego adwokata w Warszawie, ciężko jest spodziewać się terminu wcześniejszego, niż 7 miesięcy od złożenia wniosku. Długość samego postępowania rozwodowego, jest uzależnione od tego, czy strony potrafią zakończyć małżeństwo bez orzekania o winie, czy jednak dążą do udowodnienia winy jednej ze stron. Jeśli wszystko się dobrze ułoży, sąd może orzec rozwód już na pierwszej rozprawie. Nie mniej jednak, dzieje się tak jedynie w przypadkach, gdy pozew jest jasny i konstruktywny, najlepiej przygotowany przez prawnika od rozwodów w Warszawie. Takowy pozew musi ukazywać wszystkie czynniki i okoliczności, które doprowadziły do trwałego rozpadu małżeństwa i pożycia małżeńskiego, a strony zrezygnują z chęci dowodzenia winy. Rozwód w Warszawie na pierwszej rozprawie jest możliwy, także gdy wina jednej ze stron nie budzi wątpliwości. Sprawa się przeciągnie, jeśli małżonkowie mają nieletnie dzieci, tak samo jak w przypadku, gdy małżonkowie toczą między sobą spór. Rozwód nie zostanie też udzielony szybko i sprawnie, gdy dostarczone dowody, będą budzić wątpliwości sędziego. Wówczas nawet z adwokatem do rozwodów w Warszawie, sprawa może przeciągnąć się do 2-3 lat. Trzeba również uwzględnić, że wyrok Sądu Okręgowego, nie zawsze oznacza zakończenie postępowania. Strony mają bowiem możliwość wniesienia apelacji do Sądu Apelacyjnego, co znów wydłuży postępowanie o około 8 miesięcy.

Jakie są koszty rozwodu w Warszawie?

Koszty sądowe dla wszystkich, są w całym kraju jednakowe. Oznacza to, że składając pozew musimy uiścić opłatę w wysokości 600 złotych. Jeśli sąd ustali, że winę za rozpad małżeństwa ponosi druga strona, otrzymamy zwrot połowy tej kwoty, oczywiście po uprawomocnieniu się wyroku. Jeśli rozwód nastąpi bez orzekania o winie, kwota wynosi 300 złotych, a małżonkowie dzielą się nią po połowie i oboje wpłacają po 150 złotych. Za rozwód w którym są ma osądzić również podział majątku, należy dodatkowo zapłacić 1000 złoty. Jeśli jednak strony są zgodne co do podziału dóbr, kwota ta maleje do 300 złotych. Często jednak towarzyszą temu dodatkowe wydatki, jak np. zabezpieczenie kontaktów z nieletnimi dziećmi, co kosztuje 40 złotych, a tajże zaświadczenie o eksmisji- 200 złoty i o alimenty, co kosztuje 5 % wartości zasądzonej kwoty. Należy jeszcze dodać o wydatkach na dobrego adwokata w Warszawie, gdy zajdzie potrzeba jego pomocy. Wówczas warto sprawdzić ofertę https://gaworkancelaria.pl/rozwod-warszawa, gdyż są to prawdziwi specjaliści w Warszawie od spraw rozwodowych, a nie liczą sobie zbyt wygórowanych honorariów. Oczywiście, jeśli partnerzy nie mają dochodów, mogą zostać zwolnieni z kosztów sądowych, zgodnie z prawem ubogich. Jednak powinno odbyć się to na podstawie wcześniejszej analizy sytuacji finansowej obu partnerów, a także na wzięciu pod uwagę ich wszystkich dostępnych źródeł dochodu.

0 0 votes
Daj ocenę
Doradca GSM

Doradca GSM

Leave a Replay