Rozlicz pity-2019

PIT 2019

Każdego roku kiedy zbliża się luty zaczynamy wygląd listonosza lub kuriera, który przyniesie nam PIT 11 od pracodawcy, który jest podstawą rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Żyjąc w XXI wieku korzystamy z wielu udogodnień internetowych i elektronicznych. Nie jest już konieczne pobieranie druku papierowego, osobista wizyta w urzędzie skarbowym, podpis.

Rozlicz pity-2019

 

PIT 37 sporządzamy nie wychodząc z domu, korzystając z laptopa, smartfona lub tabletu poprzez program, który pozwoli rozliczyć PIT online. PIT 37 to najczęściej używany druk, który pozwala na rozliczenie przychodów z umowy o pracę, stosunku służbowego, emerytur i rent, zasiłków, stypendiów, kontraktów menedżerskich, świadczeń aktywizacyjnych, praw autorskich i innych.

Aby poprawnie wypełnić PIT 37 należy skompletować wszystkie druki PIT 11 przygotowywane przez pracodawców, zleceniodawców, itp. Od dwóch lat istnieje możliwość wypełnienia rozliczenia rocznego PIT online poprzez stronę Ministerstwa Finansów. Aby dane z PIT 2019 stały się dla nas dostępne, musimy wpisać dane kontrolne, które pozwolą na potwierdzenie naszej tożsamości. Należy pamiętać, że drugi te zawierają dane wrażliwe, dlatego też proces weryfikacji jest kilkustopniowy. Podstawowym identyfikatorem jest numer PESEL. Dodatkowym potwierdzeniem aby uzyskać dostęp do PIT 2019 jest kwota przychodu za rok 2018, rozliczona w zeszłym roku oraz ewentualna kwota zwrotu lub dopłaty. Wadą strony rządowej jest to, że sumą kontrolną nie może być zero. Więc jeżeli w zeszłym rozliczeniu kwotą zwroty/dopłaty było zero – nie uda nam się zalogować. Istnieje na szczęście inna możliwość rozliczenia PIT online bez wychodzenia z domu. Jest to program PIT e-pity.

Jest to aplikacja dostosowana do aktualnych przepisów prawa, co roku udoskonalana. Dzięki niej rozliczymy nie tylko PIT 37 ale także inne, które są niezbędne np. przy prowadzeniu działalności gospodarczej. PIT 2019 można rozliczyć bez zakładania profilu zaufanego, sumą kontrolną, która także będzie wymagana może być zero. Program PIT poprowadzi nas przez wszystkie etapy poprawnego rozliczenia, zawiera w zakładkach podpowiedzi jakie dane są wymagane, w jakiej formie. Rozliczenie może być dokonane poprzez wypełnienie odpowiednich rubryk lub wpisanie danych bezpośrednio na wirtualnym druku – to dobra opcja dla osób, które są przyzwyczajone do tradycyjnego wyglądu druków. Poprawność danych jest weryfikowana automatycznie, program podpowiada jeżeli dane nie są kompletne. Po zatwierdzeniu wszystkich danych, uzyskujemy informację o ewentualnej nadpłacie lub niedopłacie. Rozliczając się w ten sposób nie musimy zaprzątać sobie głowy znajomością aktualnego algorytmu do wyliczenia – Program PIT e-pity robi to automatycznie. Zatwierdzając dane przesyłamy rozliczenie do Urzędu Skarbowego.

Stale mamy podgląd na etap na jakim znajduje się status naszego rozliczenia. Potwierdzenie UPO jest dostępne do przyjęciu dokumentu i pozytywnym zweryfikowaniu jego poprawności. Posiadając program możemy mieć wgląd do naszych rozliczeń archiwalnych, mamy także możliwość ewentualnych korekt. Ta forma rozliczenia jest szybsza i łatwiejsza. Bez drukowania mamy dostęp do całego rozliczeniowego archiwum – pozwala to także na utrzymanie porządku w dokumentach. Program jest dostępny przez logowanie na stronie, ściągnięcie programu na dysk twardy komputera lub aplikacji na smartfona. Dzięki temu ułatwieniu w każdej chwili możemy podejrzeć dane, które nas interesują. Na pocztę e-mail otrzymamy wszystkie niezbędne dane do logowania. Nie ma obawy o wyciek danych lub nieodpowiednie ich zabezpieczenie. Jesteśmy jedyną osobą, która będzie miała do nich dostęp.

To także gwarancja większego bezpieczeństwa niż poprzez rozliczenie tradycyjne. Program PIT pozwala także na wypełnienie druku do zapłaty podatku poprzez mikrorachunek, który jest nowością w rozliczeniach. Jako nowość nie jest jeszcze dla wielu osób jasne jak taki przelew sporządzić, kto powinien być np. odbiorcą przelewanej kwoty – czy właściwy Urząd Skarbowy czy Ministerstwo Finansów. Korzystając z programu i wpisując tylko nasze dane i kwotę, którą musimy oddać mamy pewność, że przelew zostanie wykonany we właściwy sposób.

0 0 votes
Daj ocenę
Doradca GSM

Doradca GSM

Leave a Replay