pracownikowi który uległ wypadkowi przy pracy przysługuje

Znaleziony temat: pracownikowi który uległ wypadkowi przy pracy przysługuje

Pracownikowi, który uległ wypadkowi przy pracy, przysługują różne świadczenia. Wszystko zależy od tego, czy jest zatrudniony na etacie czy w ramach umowy z agencją pracy tymczasowej.

Jeśli pracownik jest zatrudniony na etacie, to przysługuje mu zasiłek chorobowy oraz odszkodowanie za wypadek przy pracy. W przypadku długotrwałego uszczerbku na zdrowiu, pracownik może ubiegać się o rentę z tytułu niezdolności do pracy.

Jeśli pracownik jest zatrudniony w ramach umowy z agencją pracy tymczasowej, to zasiłek chorobowy oraz odszkodowanie za wypadek przy pracy przysługują mu od agencji pracy. W przypadku długotrwałego uszczerbku na zdrowiu, pracownik może ubiegać się o rentę z tytułu niezdolności do pracy od ZUS.

Warto również zwrócić uwagę na to, ile godzin pracownik przepracował w miesiącu, gdy doznał wypadku. Jeśli było to mniej niż 40 godzin, to zasiłek chorobowy będzie niższy.

Jeśli pracownik po wypadku nie jest w stanie wrócić do pracy, warto rozważyć skorzystanie z giełdy pracy, gdzie można znaleźć oferty pracy dla osób niepełnosprawnych. Można również skorzystać z leasingu pracowniczego lub leasingu pracowników, dzięki czemu pracownik może zostać zatrudniony na czas określony u innego pracodawcy.

W przypadku, gdy pracownik jest zatrudniony tymczasowo, warto zwrócić uwagę na to, czy umowa została zawarta na czas określony czy nieokreślony. W przypadku umowy na czas określony, pracownik może skorzystać z odszkodowania za wypadek przy pracy, jednak nie przysługuje mu renta z tytułu niezdolności do pracy.

Warto pamiętać, że pracownikowi, który uległ wypadkowi przy pracy, przysługuje pełna ochrona prawna. Pracodawca ma obowiązek zgłosić wypadek do ZUS oraz zapewnić pracownikowi opiekę medyczną. Pracownik może również skorzystać z pomocy związków zawodowych lub organizacji zajmujących się ochroną praw pracowniczych.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: pracownikowi który uległ wypadkowi przy pracy przysługuje

0 0 votes
Daj ocenę
Doradca GSM

Doradca GSM

Leave a Replay