pracownik uległ wypadkowi w drodze do pracy

Znaleziony temat: pracownik uległ wypadkowi w drodze do pracy

Pracownik uległ wypadkowi w drodze do pracy – co robić?

Wypadki w drodze do pracy niestety zdarzają się często. Co powinien zrobić pracownik, który doznał urazu w trakcie dojazdu do miejsca zatrudnienia?

Przede wszystkim, należy niezwłocznie zgłosić wypadek swojemu pracodawcy. W przypadku pracowników zatrudnionych na etacie, jest to obowiązek pracodawcy, aby zgłosić wypadki do ZUS. W przypadku pracowników tymczasowych lub zatrudnionych przez agencję pracy, obowiązek ten spoczywa na firmie pośredniczącej.

Warto pamiętać, że wypadki w drodze do pracy są uznawane za wypadki przy pracy, co oznacza, że pracownikowi przysługuje odszkodowanie. Wysokość odszkodowania zależy od stopnia uszczerbku na zdrowiu oraz czasu niezdolności do pracy.

Jeśli pracownik nie jest w stanie wrócić do pracy po wypadku, warto zastanowić się nad leasingiem pracowniczym. Jest to forma zatrudnienia, w której pracownik jest zatrudniony przez firmę leasingową, a następnie wypożyczany do innej firmy. W przypadku wypadku, firma leasingowa ponosi odpowiedzialność za pracownika.

Jeśli natomiast pracownik chce szybko wrócić do pracy, warto skorzystać z giełdy pracy. Tam można znaleźć oferty pracy tymczasowej, która pozwoli na powrót do aktywności zawodowej.

W przypadku wypadków w drodze do pracy, ważne jest przede wszystkim szybkie zgłoszenie zdarzenia pracodawcy oraz skorzystanie z dostępnych form zatrudnienia, które pomogą w powrocie do pracy. Pamiętajmy, że odszkodowanie za wypadek przysługuje każdemu pracownikowi, a leasing pracowniczy czy tymczasowa praca to dobre rozwiązania w przypadku dłuższej niezdolności do pracy.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: pracownik uległ wypadkowi w drodze do pracy

0 0 votes
Daj ocenę
Doradca GSM

Doradca GSM

Leave a Replay