Praca w Niemczech – czy się opłaca?

Praca w Niemczech - czy się opłaca?

Nie da się ukryć, że polski rynek pracy wyraźnie nie docenia niektórych branż i profesji. Pomiędzy poszczególnymi stanowiskami pracy, da się wyraźnie odczuć pewne różnice w wynagrodzeniu, porównując je chociażby do pensji, jaką w tej samej profesji mogą otrzymać pracownicy na zachodzie. W związku z tym, wśród niektórych pracowników pojawiła się tendencja do tak zwanej emigracji zarobkowej, a głównym jej kierunkiem stały się Niemcy. Okazuje się, że szczególnie dobrymi zarobkami i warunkami pracy, mogą pochwalić się zatrudnieni tam kierowcy kategorii C+E. Średnio wynagrodzenie dla kierowcy tira w Niemczech jest około dwa lub trzy raz wyższe niż w naszym kraju. Dlaczego więc wyjazd zarobkowy do Niemiec szczególnie opłaca się kierowcom C+E oraz dlaczego warto skorzystać z pomocy agencji pośrednictwa pracy?

Praca dla kierowców w Niemczech się opłaca!

Zacznijmy standardowo od tego, że praca dla kierowców w Niemczech, jak każda inna praca nawet w naszym kraju ma swoje wady i zalety. Choć to właśnie tych drugich jest o wiele więcej i przemawiają one za słusznością podjęcia decyzji o zarobkowej emigracji. Po pierwsze należy zdać sobie sprawę z tego, że zawód kierowcy C+E jest obecnie jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów w Niemczech. Oznacza to, że firmy za granicą stale prowadzą i będą prowadziły nabór na to właśnie stanowisko. Szczególnie doceniani są kierowcy z wieloletnim doświadczeniem w transporcie międzynarodowym. Niezbitym dowodem na to są stale pojawiające się ogłoszenia o pracę na przeróżnych stronach internetowych, a także w mediach społecznościowych. Nie da się także ukryć, że wysokie wynagrodzenie jest niezwykle kuszące. Z roku na rok przybywa więc Polaków, którzy decydują się kontynuować swoją ścieżkę kariery już po zachodniej stronie granicy. Na jakie zarobki może liczyć kierowca C+E u zachodnich sąsiadów? Otóż kariera w branży transportowej przedstawia się nad wyraz zachęcająco. Podstawowe wynagrodzenie, po przeliczeniu na naszą rodzimą walutę, będzie wynosiło koło ośmiu tysięcy złotych miesięcznie. Z kolei kierowcy, którzy przemierzają niemieckie drogi, posiadając uprawnienia ADR- czyli specjalistyczne kwalifikacje do przewozu towarów niebezpiecznych w cysternach i kontenerach mogą zarobić nawet do około dwunastu tysięcy złotych. Nie sposób pominąć tego, że kierowca C+E znający chociażby w komunikatywnym stopniu język niemiecki bądź angielski, może liczyć na jeszcze wyższe wynagrodzenia. Dla porównania w polskich firmach, kierowca w transporcie międzynarodowym może liczyć na wynagrodzenie rzędu od trzech do około pięciu tysięcy złotych miesięcznie. Jest to znacznie poniżej oczekiwań i poniżej kwalifikacji, jakie posiadają kierowcy. Legalne zatrudnienie u niemieckiego pracodawcy daje także wiele więcej przywilejów jak np. możliwość korzystania ze świadczeń socjalnych jak np. zasiłek na dziecko. Co więcej, niemieccy pracodawcy zapewniają swoim pracownikom także dostęp do prywatnej opieki medycznej i skrupulatnie przestrzegają norm czasu pracy kierowcy. Nie da się ukryć, że perspektywa pracy w takich warunkach, brzmi niezwykle zachęcająco i kusząco dla nie jednego z kierowców.

Wyjazd do Niemiec? Skorzystaj z pomocy agencji pracy!

Agencje pracy są prawdziwą pomocą, dla wszystkich tych którzy podjęli niezwykle trudną decyzję i zdecydowali się wyemigrować do pracy do naszego zachodniego sąsiada. Agencje pracy jak np.https://asmo-solutions.pl, to wyspecjalizowane biura pośrednictwa pracy, które od wielu lat łączą zawodowych kierowców i innych pracowników, z najlepszymi i najrzetelniejszymi pracodawcami w Niemczech. To właśnie taka agencja może ci pomóc nie tylko w znalezieniu zatrudnienia po niemieckiej stronie, ale także w zorganizowaniu przejazdu i załatwieniu wszelkich niezbędnych formalności. Dzięki temu ty- jako wykwalifikowany kierowca C+E będziesz mieć pewność, że jedziesz do legalnej pracy, z zachowaniem wszelkich warunków na które zgodziłeś się wraz z podpisaniem umowy. Taka pomoc, ze strony agencji często okazuje się nieoceniona.

0 0 votes
Daj ocenę
Doradca GSM

Doradca GSM

Leave a Replay