Praca bez doświadczenia? Zostań kontrolerem jakości! Top 3 zawody do których nie potrzebujesz bogatego CV

Praca bez doświadczenia? Zostań kontrolerem jakości! Top 3 zawody do których nie potrzebujesz bogatego CV

Poszukujesz stabilnej pracy lub chcesz dorobić do studenckiego budżetu, ale nie masz jeszcze wymaganego przez firmy doświadczenia? Nie martw się! W tym artykule opiszemy trzy stanowiska, na które możesz aplikować bez żadnego doświadczenia.

  1. Steward/stewardessa

To ciekawa propozycja dla wszystkich miłośników podróżowania. Z pewnością nie raz zastanawiałeś w jaki sposób można dostać pracę stewarda czy stewardesy – otóż jest to łatwiejsze niż myślisz! Obecnie linie lotnicze coraz częściej poszukują załogi do obsługi pasażerów na statku. Bardzo często jedynymi wymogami jakie trzeba spełnić są np. odpowiedni wzrost, wiek, waga, BMI czy znajomość języka.

Jakie zalety ma praca na tym stanowisku? Na pewno ogromnym plusem jest sama możliwość poznania świata, w zależności od linii lotniczych możemy w ten sposób poznać kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt nowych państw! Możliwość odwiedzin ciepłych krajów w pracy? Chyba nie musimy nic dodawać.

Warto wspomnieć, że zarobki stewardów i stewardess to średnio 5385 złotych brutto.

  1. Kontroler jakości

Interesują Cię nowe technologie lub studiujesz na kierunku związanym z przemysłem lub szeroko pojętym wytwórstwem? Praca na stanowisku kontrolera jakości to rozwiązanie idealne dla Ciebie!

Firmy przemysłowe co raz częściej poszukują pracowników do działów kontroli jakości. Do pracy na tym stanowisku nie potrzebne są często żadne szczególne umiejętności.

No dobra, ale czym jest ta kontrola jakości? To nic innego jak sprawdzanie wyprodukowanego wyrobu, czyli np. baterii do samochodów elektrycznych, pod kątem odchyłów od normy według dokładnie określonej specyfikacji. Każde pęknięcie, zarysowanie lub inne uszkodzenie powoduje, że sprawdzany produkt nie nadaje się do przepuszczenia do dalszej fazy procesu w zakładzie. Dzięki kontrolerom jakości do rąk klientów – czyli finalnie nas, konsumentów – trafiają produkty, które są wolne od wad i nie musimy ich reklamować.

Stanowisko to jest nie tylko atrakcyjne finansowo, bowiem mediana pensji na tym stanowisku wynosi 4750 zł brutto, ale również może być początkiem do kariery w branży przemysłowej!

Szczególnie polecamy zaznajomienie się z ofertami pracy firmy QSense: praca kontroler jakości

  1. Praca w gastronomii – kelner/kelnerka/barman

Ostatnia pozycja zdaje się być oczywista, jednakże zawód kelnera lub kelnerki oferuje jedną z najszybszych ścieżek do awansu w hierarchii samej firmy. Coraz częściej słyszy się, że awansowanie na barmana, zastępcę kierownika, kierownika czy managera samej restauracji staje się coraz łatwiejsze dzięki zmniejszającej się ilości chętnych do pracy w samej gastronomii.

Do pracy w restauracji, barze czy bistro wystarczy najczęściej tylko uśmiech na twarzy i poprawnie wykonane badania sanepidowskie.

0 0 votes
Daj ocenę
Doradca GSM

Doradca GSM

Leave a Replay