Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Krobia

Prasówki

Standardowe wymiary paneli podłogowych w markecie budowlanym – Panele podłogowe są jednym z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Uważają one nieskończenie wiele korzyści, dzięki temuż są tak często wybierane. Są udane, dobre w utrzymaniu czystości, pasują do każdego rodzaju wnętrza, no i stosunkowo łatwo się je łączy. Nie potrzeba do tego wynajmować żadnej firmy, samemu bez problemu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Buk

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można umieścić w wszelkim pomieszczeniu. Ich wielki wybór kolorystyczny a dodatkowo imitacyjny sprawia, że można je bez problemu dostosować do nowych rodzajów w których zostały wyposażone pomieszczenia. Panele podłogowe będą wtedy pasować do wnętrz zaopatrzonych w formatu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich wyglądy są bardzo ciekawe, można bez problemu kupić panele białe, w charakterach szarości, brązu a nawet panele czarne. Jednak najważniejszą sprawą na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich wymiary.

Zobacz również Wypalarnia kawy

Od tego która istnieje długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek koniecznych do kupienia. Przed zakupami należy a dokładnie zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w którym dąży się dać na podłodze panele i dodać ile metrów kwadratowych paneli będzie wskazanych.

Panele podłogowe Buk

Panele podłogowe Buk

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma rozmiary od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów a grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m szerokości i 8mm grubości. Takie panele można wykryć w każdym hipermarkecie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zwykle możemy się spotkać z obecnym, iż w paczce będzie 2, 47 m2. Jeżeli czyli na przykład salon, jaki zależymy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, kiedyś będziemy musieli zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się również w zakładach natknąć na panele o cokolwiek innych wymiarach, bardziej interesujących. Do nich wpływowa na pewno zaliczyć panele, które są bardzo wąskie. Ich wielkość nie przekracza 13cm, są dlatego one o bardzo mniejsze niż klasyczne panele podłogowe. Tak toż istnieje również z panelami bardzo krótkimi, które korzystają nie więcej niż 80cm długości. Takie lekkie i wąskie panele podłogowe sprawdzą się w niewielkich mieszkaniach, w przypadku dużo długich pomieszczeń montowanie takich małych i bliskich paneli będzie wysoce czasochłonne i ciężkie.

Panele podłogowe Buk

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są sprzedawane w paczkach. Nie planuje szans zakupu paneli na sztukę, jednak ważna zwrócić do sklepu nie otwartą paczkę paneli, jeśli dostało się ich zbyt dużo. To ile w określonej paczce wydobywa się metrów kwadratowych paneli, chce od wymiarów poszczególnych paneli. W układu z tymże głównie w paczce wydobywa się od 8 do 10 paneli podłogowych. O zatem stwierdzić przy zakupie, ponieważ dzięki temu szybko można zliczyć ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Buk

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments