Odzież trudnopalna – hurtownia BHP.

Odzież trudnopalna - hurtownia BHP.

Odzież ochronna (inaczej: odzież specjalistyczna) to specjalny rodzaj odzieży bhp, która chroni użytkownika przed różnymi czynnikami szkodliwymi i niebezpiecznymi, jakie mogą zagrażać zarówno zdrowiu, jak i życiu człowieka. Rozróżniamy odzież ochronną antyelektrostatyczną, kwasoodporną, trudnopalną, wodochronną, ostrzegawczą (odblaskową).

Odzież trudnopalna stosowana jest powszechnie w wielu pracach fizycznych, gdzie jest styczność z iskrami, ogniem bądź dymem ze spalania różnorodnych materiałów i towarów, zwłaszcza łatwopalnych (lotne, ropopochodne, benzyny, substancje płynne i gazowe, itd. ).

Na naszej stronie firmowej dostępne są już od kilkudziesięciu złotych m.in. kurtki trudnopalne antystatyczne, odzież trudnopalna antyelektrostatyczna, bluzy T-shirt, spodnie i kombinezony trudnopalne, a także kamizelki ostrzegawcze i tym podobne. Hurtownia BHP  działa jedynie w systemie zdalnej sprzedaży wysyłkowej, w której Klient zamawia produkty całkowicie on-line .

Odzież trudnopalna jest przede wszystkim odzieżą certyfikowaną, to znaczy, że została przetestowana pod kątem rzeczywistej ochrony ciała ludzkiego podczas niebezpiecznych prac z zagrożeniem pożarowym, gdzie dochodzi do łatwego rozprzestrzeniania się ognia. Dotyczy to szczególnie magazynów z łatwopalnymi substancjami chemicznymi, jak opony, paliwa, środki chemicznej ochrony roślin, kartony i papier, etc. Wszystkie parametry, które definiują odzież trudnopalną zostały przebadane pod kątem sprawdzenia się jej w rzeczywistych, a nie tylko laboratoryjnych warunkach, np. podczas walki z pożarem, zwłaszcza wszędzie tam, gdzie są materiały lotne o bardzo niskiej temperaturze zapłonu i tempie rozprzestrzeniania ognia.

Odzież trudnopalna potocznie nazywana bywa “odzieżą ochronną”, bo ma zastosowanie w pracach niebezpiecznych, takich jak spawanie, cięcie palnikiem, podgrzewanie, wyżarzanie, lutowanie, używanie otwartego ognia podczas prac remontowo-budowlanych. Odzież ochronna trudnopalna chroni pracownika zarówno przed krótkotrwałym działaniem ognia, np. iskrami od szlifowania czy cięcia metali, zwłaszcza prac spawalniczych, jak i przed dłuższym kontaktem z ogniem (podczas gaszenia różnego rozmiaru pożarów, jak choćby pożary leśne, szczególnie w lasach iglastych, gdzie jest więcej ognia niż zadymienia.

Ochrona wszystkich, zwłaszcza wystających części ciała (uszy, noc, palce u rąk i nóg) na każdym etapie wykonywanej pracy jest bardzo ważna. Są to środki ochrony indywidualnej, towarzyszące pracownikom w codziennej pracy. Odpowiedni dobór ochraniaczy słuchu, dróg oddechowych, głowy-twarzy czy kończyn górnych przez założenie odpowiednich rękawic, chronią pracownika przed wypadkami podczas pracy. Przydzielenie pracownikowi odpowiedniej do rodzaju wykonywanej aktualnie pracy odzieży ochronnej stanowi ustawowy obowiązek pracodawcy.

Szczególnie niebezpieczne są różnego stopnia poparzenia głowy i okolic twarzo-czaszki; wypadki z udziałem oparzenia twarzy wykluczają pracownika na wiele miesięcy z pracy, bo potrzebne są nieraz operacje plastyczne, rekonstrukcje chirurgiczne i długa rekonwalescencja. Ochrona głowy-twarzy stosowana jest więc niemal we wszystkich działach gospodarki za pomocą:

  • hełmu ochronnego (kask ochronny)
  • zestawu hełmowego dla leśnictwa,
  • przyłbic spawalniczych,
  • osłony całej twarzy,
  • osłony twarzy z dodatkowymi nausznikami.

Wyżej wymienione rodzaje i środki ochrony głowy-twarzy powinny być ściśle adekwatne do rodzaju aktualnie wykonywanej pracy. W sprzedaży wysyłkowej za pomocą taniej firmy kurierskiej można także zaopatrzeć się w kaski bhp, które chronią przede wszystkim głowę, szczególnie twarz, oczy, nos, usta i uszy oraz łatwopalne włosy, stanowiące zawsze największe zagrożenie podczas prac z ryzykiem niepożądanego zapłonu. Warto zawczasu pomyśleć o kompleksowej ochronie swoich pracowników. 

 

 

 

 

 

0 0 votes
Daj ocenę
Doradca GSM

Doradca GSM

Leave a Replay