O co warto zapytać agenta, ubezpieczając dom w Gdańsku?

O co warto zapytać agenta, ubezpieczając dom w Gdańsku?

Prasówki Warto przeczytać

Dom w Gdańsku to doskonała lokata kapitału, której warto zapewnić odpowiednią ochronę. Służy temu polisa mieszkaniowa skrojona na miarę konkretnych potrzeb. Ofert do wyboru jest mnóstwo – podczas rozmowy z agentem ubezpieczeniowym należy mieć na uwadze parę istotnych kwestii.

Jaki jest zakres ubezpieczenia domu?

Pytanie o zakres ochrony to jedno z najważniejszych pytań, na jakie powinien odpowiedzieć agent ubezpieczeniowy. Gdańsk, jeśli chodzi o ceny nieruchomości, jest jednym z najdroższych miast w Polsce, co znajduje odzwierciedlenie w wysokości składek. Nie tylko jednak wartość domu wpływa na koszt ubezpieczenia. Wiele w tym momencie zależy od zakresu ochrony. Dobra i skuteczna polisa zabezpiecza nie tylko mury i elementy stałe, ale również mienie ruchome i lokatorów. Bardzo ważne jest to, aby zakres ochrony był adekwatny do indywidualnych preferencji – nie ma jednej idealnej polisy, która pasuje wszystkim.

 

Jakie dodatki do polisy warto wykupić?

Możliwość wykupienia dodatkowych umów do podstawowej polisy mieszkaniowej to opcja, jaką proponuje PZU i każda inna agencja ubezpieczeniowa. Gdańsk ma pod tym kątem rozbudowaną i urozmaiconą ofertę. Warto zapytać agenta o to, które rozszerzenia opłaca się uwzględnić w polisie. Do tych najpopularniejszych zaliczają się: przepięcie, zalanie, stłuczenie przedmiotów szklanych, kradzież z włamaniem, OC w życiu prywatnym oraz pakiet domowy assistance. Wypada tu przypomnieć, że w ramach polisy ochroną można objąć nie tylko dom, ale także m.in. budynki gospodarcze czy domek letniskowy. Wymaga to jednak spełnienia pewnych wymogów opisanych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Jaką sumę ubezpieczenia wybrać?

Suma ubezpieczenia to kolejny czynnik przekładający się na wysokość składki i efektywność polisy. Obowiązuje tu prosta zasada – suma gwarantowana powinna odzwierciedlać realną wartość mienia zgłaszanego do ubezpieczenia. Zbyt niska lub zbyt wysoka suma ubezpieczenia generuje straty, np. w przypadku zaniżenia wartości domu i jego wyposażenia odszkodowanie nie pokryje w całości kosztów likwidacji szkód.

Jakie są wyłączenia odpowiedzialności?

O wyłączeniach odpowiedzialności musi pamiętać każdy, kto kupuje ubezpieczenie. Gdańsk jest miastem, gdzie działalność prowadzi wielu ubezpieczycieli – poszczególne firmy nieco odmiennie podchodzą do tematu, dlatego zawsze należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Finansowej odpowiedzialności ubezpieczyciele nie ponoszą m.in. w przypadku szkód spowodowanych umyślnie lub wskutek rażącego zaniedbania ubezpieczonego.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments