o co pyta pracownik socjalny na wywiadzie

Znaleziony temat: o co pyta pracownik socjalny na wywiadzie

Pracownik socjalny to osoba, która pomaga ludziom w trudnych sytuacjach życiowych. Jednym z jej zadań jest przeprowadzanie wywiadów, które pozwalają na lepsze poznanie potrzeb i sytuacji klienta. Jeśli jesteś pracownikiem, który szuka pracy, możesz zostać poproszony o przeprowadzenie wywiadu przez pracownika socjalnego. Co zatem pyta pracownik socjalny na wywiadzie?

Przede wszystkim, pracownik socjalny będzie chciał poznać Twoją sytuację zawodową. Zapyta o to, czy pracujesz obecnie, czy szukasz pracy, czy pracujesz na etacie, czy na umowie zlecenie, czy na pełny etat, czy na pół etatu. Będzie też interesował się tym, ile godzin pracujesz dziennie lub tygodniowo.

Kolejnym ważnym pytaniem będzie to, czy korzystałeś już z usług agencji pracy lub giełdy pracy. Pracownik socjalny może Cię zapytać o to, jakie korzyści wynikają z korzystania z takich usług oraz o to, jakie problemy napotkałeś podczas poszukiwania pracy.

Jeśli pracujesz na umowie tymczasowej lub korzystasz z leasingu pracowniczego, pracownik socjalny może zapytać o Twoje doświadczenia w tym zakresie. Będzie chciał poznać Twoją opinię na temat takiej formy zatrudnienia oraz dowiedzieć się, czy masz jakieś problemy związane z tymi rozwiązaniami.

Ostatnim pytaniem, które może zadać pracownik socjalny, jest to, czy potrzebujesz pomocy w znalezieniu pracy lub w rozwiązaniu problemów związanych z zatrudnieniem. W takim przypadku pracownik socjalny może zaoferować Ci swoją pomoc lub skierować Cię do innych specjalistów, którzy będą w stanie Ci pomóc.

Podsumowując, wywiad przeprowadzany przez pracownika socjalnego może być bardzo pomocny w znalezieniu pracy lub w rozwiązaniu problemów związanych z zatrudnieniem. Dlatego warto przygotować się na takie rozmowy i odpowiedzieć na wszystkie pytania w sposób szczegółowy i rzetelny.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: o co pyta pracownik socjalny na wywiadzie

0 0 votes
Daj ocenę
Doradca GSM

Doradca GSM

Leave a Replay