Jak wybierać dania w restauracji na diecie?

Jak odbierać dania w restauracji na diecie? Kiedy jesteśmy na diecie, często publikuje się nam, że życie na osiedlu jest ciężkie. Rodzinny posiłek w restauracji kojarzy się z koniecznością rozpoczynania zdrowego odżywiania na nowo, a biznesowa kolacja z ciężkostrawnymi potrawami. Zupełnie nie musi właściwie być. Wystarczy, iż będziemy nosić na wycieczce kilka zasad, które sprawią, że z wszystkiego spotkania z kontrahentem czy rodziną wyjdziemy z prostym żołądkiem i zdrowym sumieniem. Jak wtedy jeść zdrowo w restauracji? Na co zwrócić uwagę, przeglądając menu?

Jak odbierać dania w restauracji na diecie?

Wpisz na jedzenia z warzywami

Niezależnie z tego albo się odchudzamy, czy posiadamy zalecenie spożywania lekkostrawnych potraw, warzywa są podstawą każdej zdrowej, zbilansowanej diety także nie powinniśmy ich wychodzić. Według obecnych zaleceń dotyczących odżywiania powinny one decydować aż 50% talerza.

Dlatego określając się na obiad z rodziną albo ze koleżankami do restauracji, zamawiajmy przede każdym dania drogie w warzywa. W menu lokali gastronomicznych najczęściej sięgają one formę surówek oraz miksu warzyw gotowanych na parze bądź w wodzie (najczęściej jest wtedy marchewka z różyczkami brokuła i kalafiora). Jeśli decydujemy się na surówki, warto zwrócić uwagę, bądź nie są one zagęszczone, np. sosem majonezowym. Pamiętajmy, iż to oznacza dodatkowe kalorie.

apteka baner

Do warzyw zaliczamy także owiane złą sławą ziemniaki. Nie powinniśmy bać się, że karmiąc je, przytyjemy, bo o ile nie będą one niszczone z masłem lub polane sosem, o tyle nie będą tworzyć wysokokalorycznego dania obiadowego.

W ramach kolacji pełnej warzyw możemy wybrać zupy krem. Jednak zamawiajmy te, jakie nie są zabielaną tłustą śmietaną.
Unikaj jedzeń szerokich i smażonych

Obróbka termiczna dań to następna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę, gdy bierzemy się na posiłek lub kolację do restauracji. Jaki forma przygotowania dań stanowi niezwykle bliski osobom pamiętającym o dzienny bilans kaloryczny? Najlepiej, jeśli będą wtedy potrawy:

grillowane,
gotowane w wodzie czyli na parze,
duszone,
pieczone.

Na obiad wybierz dania z produktów pełnoziarnistych

Będąc na diecie, powinniśmy ograniczyć spożywanie produktów wysoko przetworzonych i zbudować na żywność pełnoziarnistą. Zamawiając obiad w terenu gastronomicznym, wybierzmy brązowy makaron zamiast białego, do warzyw i ciała poprośmy o kaszę lub ryż zamiast puree z ziemniaków z mlekiem i masłem.

Przede każdym powinniśmy unikać przechodzenia do pokoi z fast foodami. Co jeżeli nie znamy spośród nich ulec? Spróbujmy poszukać restauracji, jakie sprzedają w prywatnym menu ich lepsze wersje. Możemy zjeść np. pizzę na małym, pełnoziarnistym cieście z nieliczną ilością sera, warzywami i słabym mięsem czy hamburgera z grillowanym kurczakiem.
Menu z małym mięsem oraz rybami

Zamawiając w restauracji, starajmy się wybierać dania przygotowane z małego mięsa, jak drób, cielęcina czy wołowina, też z chudych ryb, np. z dorsza, sandacza czy flądry. Na czas diety podczas biznesowych kolacji czy wyjść ze bliskimi warto zrezygnować z potraw złożonych z kiełbas, wieprzowiny, problemów i szerokich ryb – łososia, halibuta czy makreli.
Wskazuj na kaloryczne napoje

Pułapką na diecie mogą stanowić słodzone i gazowane napoje. Najodpowiedniejszym wyjściem jest woda, jeśli chociaż nie posiadamy na nią ochoty, wybierzmy soki, np. jabłkowy lub pomarańczowy, jakie nie zawierają cukru.
Trzymanie diety ułatwi wybór restauracji

Jedzenie razem z obraną dietą jest absolutnie lepsze, kiedy zamawiamy w popularnej nam restauracji, w menu jakiej wybierają się dania odpowiadające naszym wymaganiom. Nie wagą obecne istnieć domy gastronomiczne serwujące jedynie potrawy w klas fit. W wielu miejscach, jakie oferują tradycyjne dania, zamówimy zupy, obiady pieczone czy gotowane.

Wybór dobrej restauracji np. w Gdańsku, czy innym większym mieście, będzie absolutnie łatwiejszy ze względu na wysoką część lokali. Jeśli przechodzicie w Trójmieście, wartą przyczyny jest restauracja Zacisze w Gdańsku Łostowicach. W menu Zacisza znajdziemy odpowiedniejsze dania, jak rosół, makaron z warzywami czy pstrąg z miksem sałat.

Nie zaszkodzi i lekkie podsmażenie, natomiast jeśli chce nam na lekkostrawnych i niskotłuszczowych daniach, lepiej zbudować na następne rodzaje obróbki, które gwarantują uzyskanie potraw równie smacznych, jak przy smażeniu.

Na że powinniśmy unikać dań obiadowych smażonych na dalekim oleju, są to m.in. frytki, ciasteczka krabowe, krążki cebulowe, panierowane kurczaki.

Pilnuj wielkości porcji

Ważną zasadą, jakiej powinniśmy się trzymać, zamawiając w restauracji, jest pilnowanie ilości jedzenia, jaką spożywamy. Rzeczywistość jest taka, że z dobrego odżywiania także możemy przybrać na wartości. Będąc na diecie odchudzającej, porzucenie wysokoprzetworzonej żywności jest ważne ze względu na ostatnie, iż nie wynosi ona zalet odżywczych oraz po jej zjedzeniu szybko podejmujemy się głodni, zaś w konsekwencji jemy dobrze niż potrzebujemy.

Zatem zanim zamówimy kolejną porcję, odczekajmy chwilę, bo zapewne jesteśmy obecnie najedzeni również wtedy polskie oczy i rozbudzone kubki smakowe wymagają więcej, zaś nie nasz żołądek.
Dbaj o zbilansowaną, zdrową dietę

Obfite rodzinne obiady czy biznesowe kolacje nie zawsze ułatwiają trzymanie diety, ale wystarczy, iż będziemy nosić na pomocy opisane zasady. Skoro ich trzymamy, nie musimy martwić o kolejne kalorie. Pamiętajmy także, że najistotniejszy jest umiar także nie zawsze warto na wagę odmawiać sobie kawałka ulubionego ciasta.

zobacz również Jak wybierać dania w restauracji na diecie?

0 0 votes
Daj ocenę
Doradca GSM

Doradca GSM

Leave a Replay