Jak pisać CV?

Jak pisać CV?

Jak pisać CV? – Sensowny życiorys to nie taki, w którym wypisujecie wszystkie swoje sukcesy, poczynając od najmłodszej grupy przedszkola, a takie, z którego jasno wynika, dlaczego nadajecie się do tego, abyście właśnie wy podjęli określoną pracę.

W czasach powszechnego dostępu do Internetu napisanie CV czyli życiorysu jest sprawą prostą. Wystarczy sięgnąć po bezpłatne kreatory dostępne praktycznie na wszystkich stronach ogłoszeniowych z ofertami pracy. Wiele z nich zawiera dodatkowe wskazówki, wzory, a nawet kolory rekomendowane przez rekruterów. W pierwszej kolejności podajecie swoje dane : imię, nazwisko, adres email. Pozornie nieskomplikowane zadanie może jednak prowadzić do odrzucenia waszego CV.

Czy dacie pracę komuś, kto w mailu określa siebie jako pszczółkę, buziaczek czy lala? Raczej trudno traktować taką osobę poważnie. Kolejny etap to opisanie waszego doświadczenia. Ponownie, bezsensem jest wypisywanie każdej pracy, którą w życiu wykonaliście. Każdemu zdarza się wykonać mniejsze i większe fuchy- w końcu praca, służy temu, aby zarabiać pieniądze. I nie chodzi o to, aby w cv, pracy się wstydzić, ale jednak chwalić tylko sensownym doświadczeniem zawodowym.

Dalej opisujecie wasze umiejętności. Tu przyda się odrobina wyobraźni, należy dostosować je do oferty pracy.

0 0 votes
Daj ocenę
Doradca GSM

Doradca GSM

Leave a Replay