Facebook odnotował spadek dochodów

Mark Zuckerberg

Facebook odnotował najsłabszy kwartał od debiutu giełdowego Facebook zapisałem na wstępie roku najwolniejszy kwartalny wzrost od wprowadzenia na giełdę – podał serwis ABC News, wskazując, że problemy połączone z pandemią Covid-19 przenoszą się m.in. na pełne spowolnienie rynku reklamy cyfrowej.

Koncern Marka Zuckerberga poinformował, że w liczbom kwartale tego roku zarobił 4,9 mld dolarów. To szczególny wzrost rok do roku (w liczbom kwartale 2019 r. koncern świadczył o zarobkach 2,4 mld dol.). Przychody Facebooka wzrosły o 18 proc. do stanu 17,7 mld dol.
Firma oznajmiła zarazem, iż w tych trzech tygodniach marca zaobserwował „znaczący spadek” wartości i popytu na promocji.
Przedstawiciele Facebooka odmówili znalezienia swoich prognoz względem przychodów za drugi kwartał, jednakże podkreślili, że obserwowana obecnie sytuacja „sygnalizuje stabilizację”.

W terenach, gdzie epidemia Covid-19 wywołała największe spustoszenie, Facebook odnotował 50 proc. wzrost użycia aplikacji do wymiany wiadomości prywatnych. Podwoiła się również liczba połączeń głosowych i wideo wykonywanych z użyciem usług koncernu, który zaznaczył jednak, że aplikacji komunikacyjnych w moc przypadkach nie monetyzuje. Dodatkowo w rejonach najbardziej dotkniętych pandemią osłabła działalność Facebooka w znacznym segmencie reklamy.

W marcu z pomocy Facebooka korzystało 2,6 mld skutecznych w toku miesiąca użytkowników. Toż o 10 proc. więcej, niż rok temu – podało ABC News. Liczba osób zdecydowanych na Facebooku codziennie wzrosła w marcu o 11 proc. do stanu 1,73 mld użytkowników. Koncern z Menlo Park przekazał, że ogółem 2,99 mld osób wzięło w marcu z choć jednej jego aplikacji: Facebooka, Instagrama, Messengera lub WhatsAppa. Toż o 11 proc. więcej, niż w obecnym jednym stanie w roku ubiegłym.

Prezes Facebooka Mark Zuckerberg w rozmowie z analitykami stwierdził, że pandemia i powiązana z nią potrzeba mieszkania w zakładzie przez dużo osób przesuwa się na krótsze kupowanie nowych trendów komunikacyjnych, takich jak wideorozmowy czy małe czaty grupowe. Jak podkreślił, transmisje wideo na żywo, które wcześniej były grane do transmisji wydarzeń kończących się w klasie pozawirtualnej, obecnie polecane są przez nauczycieli, sektor przyjemności i organizacje religijne. Właśnie z pomocy tego typie ma ponad 800 mln osób dziennie – podał szef Facebooka.

Zuckerberg zaznaczył zarazem, że pandemia wywiera duzi nacisk na Facebooka i przedstawił swoje zaniepokojenie tym, że koniec nią stworzony może potrwać dłużej, jeśli zniesienie przedstawionych w moc miejscach obostrzeń nastąpi zbyt szybko.

Obecnie 95 proc. pracowników Facebooka realizuje swoje obowiązki zawodowe zdalnie.

zobacz również

0 0 votes
Daj ocenę
Doradca GSM

Doradca GSM

Leave a Replay