Czym jest SEO? Bez tego twoje treści nie zaistnieją w internecie!

Czym jest SEO? Bez tego twoje treści nie zaistnieją w internecie!

32 miliony Polaków korzysta z internetu. 90% użytkowników internetu korzysta z wyszukiwarki Google. 75% nie wchodzi na drugą stronę wyszukiwarki! Dlatego tak ważna jest obecność w TOP 10 wyszukiwarki. Jednak jak to zrobić? Nikt nie wie, jak dokładnie działają algorytmy Google, jednak na pomoc przychodzi optymalizacja.

Znajomość podstawowych zasad, które wpływają na pozycję strony w wyszukiwarce, pozwoli wdrożyć zmiany, dzięki którym twoja strona będzie jak najlepiej dopasowana do algorytmów wyszukiwarki.

Działania SEO on-page

Najważniejszą część strony internetowej jest jej treść. Ten aspekt musi być dopasowany zarówno do użytkowników, jak i do robotów wyszukiwarki.

Przede wszystkim teksty, które umieszczasz na stronie, muszą być unikalne. Jeśli algorytm wyszukiwarki znajdzie na stronie duplikowany kontent, wprowadzenie strony na pozycje TOP 10 może okazać się niemożliwe.

Dodatkowo, zanim przystąpisz do realizacji treści, przeprowadź analizę słów kluczowych. Keywords są dla stron internetowych tym, czym znaki drogowe dla kierowców. Wskazują robotą, jak przyporządkować stronę do fraz wpisywanych przez użytkowników w wyszukiwarkę. Zwróć także uwagę na frazy long tail, które pozwalają jeszcze lepiej dopasować stronę do zapytań.

Następnym krokiem w działaniach on-page jest optymalizacja kodu HTML. Umieszczenie odpowiednich elementów kodu pozwoli robotom wyszukiwarki na szybsze indeksowanie strony oraz efektywniejsze dopasowanie jej zawartości do fraz wpisywanych przez użytkowników.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zoptymalizować na swojej stronie to meta title oraz meta description.

Meta title to nic innego jak tytuł strony. Dlaczego jest tak ważny? Bo jest to pierwsza rzecz, jaką użytkownik widzi w wyszukiwarce. Zadbaj o to, żeby jego najważniejsza część nie została wpisana w części, której wyszukiwarka nie wyświetli.

Meta description to opis strony, który na liście wyszukiwań znajduje się zaraz pod tematem. Warto o niego zadbać, gdyż jest to czynnik, który może przekonać użytkownika do wejścia na twoją stronę. Nie musi być nasycony słowami kluczowymi, jednak należy zachować jego odpowiednią długość i stworzyć go tak, by był jak najbardziej zachęcający.

W uproszczonej wersji działań on-page musisz jeszcze zadbać o architekturę strony internetowej. Najważniejsze aspekty to szybkość, bezpieczeństwo, responsywność oraz intuicyjność.

Szybkość działania strony internetowej wpływa na odczucia użytkownika. Zbyt długi czas oczekiwania na załadowanie się strony sprawi, że użytkownik zrezygnuje z oczekiwania i wybierze następną stronę.

W sprawie bezpieczeństwa trzeba zadbać o certyfikat SSL na stronie, czyli bezpieczne szyfrowanie.

Responsywność to idealne wyświetlanie strony na różnych urządzeniach – komputerach, laptopach, tabletach czy smartfonach.

W kwestii intuicyjności najważniejsze jest poruszanie się po stronie. Nawigacja po kategoriach na stronie powinna być łatwa dla każdego użytkownika.

Strategia SEO off-page

Off-page to wszystkie działania, jakie wykonuje się poza stroną i jej kodem źródłowym.

Algorytmy Google mierzą zaufanie do strony internetowej, na który składa się wiek domeny, jej autorytet oraz współczynnik odrzuceń. Autorytet strony to połączenie jej rozpoznawalności oraz tego, jak wpływowa jest jej treść. Współczynnik odrzuceń to nic innego jak stosunek liczby użytkowników, którzy opuścili stronę bez akcji od razu po wejściu na nią, do liczby użytkowników, którzy zostali na stronie, przeczytali artykuł czy wykonali jakąś akcję.

W przypadku działań off-page musisz także stworzyć profil linków. Są to wszystkie odnośniki do twojej strony, jakie prowadzą z innych stron. W tym przypadku ważny jest także autorytet domeny, na której taki link zostanie umieszczony.

Zadbaj także o pozycjonowanie lokalne. Stwórz wizytówkę w Google i dopilnuj sekcji opinie. Warto w wizytówce wpisać jak najwięcej danych, gdyż pozwoli to na lepsze targetowanie użytkowników z twojego regionu.

Podsumowanie

Jeśli posiadasz stronę internetową i poważnie myślisz o niej jako o narzędziu w pracy, to musisz zadbać o jej optymalizację. Kwestie SEO to podstawa działalności internetowej. Stosując się do powyższych wskazówek, będziesz w stanie dopasować elementy swojej strony do wymagań wyszukiwarki i sprawić, by osiągnęła w niej wysoką pozycję.

Zleć profesjonalne pozycjonowanie serwisu – Pozycjonowanie-stron-wroclaw.net

0 0 votes
Daj ocenę
Doradca GSM

Doradca GSM

Leave a Replay