Czy warto szukać pracy przez agencję?

Czy warto szukać pracy przez agencję?

Agencje pośrednictwa pracy to w Polsce rozwijająca się wciąż branża – wiele Polaków właśnie dzięki agencjom znajduje zatrudnienie tymczasowe lub pracę za granicą. Jest wiele korzyści płynących z takiego rozwiązania nie tylko dla samych pracowników, ale również pracodawców. O zaletach korzystania z usług agencji pracy dowiesz się z tego artykułu.

Kiedy szukasz pracy

Rynek pracy potrafi być wymagający i aby skrócić maksymalnie czas na tak zwanym bezrobociu warto korzystać z nowoczesnych narzędzi. Agencja pracy w najprostszym rozumieniu jest pośrednikiem pomiędzy pracownikiem, a pracodawcą. Największa korzyść płynąca dla nas z korzystania z usług agencji pracy to możliwość znalezienie dopasowanego do nas zatrudnienia w krótkim czasie. Agencje dysponują rozbudowaną bazą ofert pracy w wielu branżach, tak że jest duża szansa, że znajdziemy tam ofertę, która odpowiadać będzie naszym predyspozycjom i wymaganiom.

Pracownicy mogą też korzystać z doradztwa doświadczonych profesjonalistów, którzy pomogą przeprowadzić nas przez proces rekrutacyjny, a wcześniej będą służyć radą w wszelkich innych kwestiach, które mogą stanowić dla nas wyzwanie. Dobre agencje pracy organizują nawet szkolenia, dzięki czemu możesz zdobyć potrzebne informacje i umiejętności na rynku pracy.

Profesjonalną pomoc otrzymujemy również w kwestii organizacji wszelkich pozwoleń i ogólnie przy kwestiach biurokracyjnych. Formalnie to właśnie z agencją nawiązujemy współpracę na linii pracownik-pracodawca i to agencja wypłaca nam wynagrodzenie i odprowadza składki zdrowotne, itp. Jest to duże ułatwienie dla osób, które pracują za granicą i chcą, by kwestie formalne były załatwiane w Polsce.

A co dostaje w zamian agencja? Firma taka pobiera od nas prowizję, czyli część naszego wynagrodzenia. W wielu przypadkach jest to jak najbardziej opłacalne zarówno dla pracownika, jak i samej agencji.

Czy warto szukać pracy przez agencję?

Kiedy szukasz pracownika

Pracodawcom również bardzo opłaca się korzystanie z usług agencji pośrednictwa pracy. Przede wszystkim nie ponoszą oni kosztów związanych z samym procesem rekrutacyjnym we własnej firmie. Nie muszą zatrudniać rekrutera bądź poświęcać czasu pracowników już zatrudnionych na przeprowadzenie rekrutacji. To niebagatelna oszczędność finansowa. Poza tym mogą oni otrzymać wykwalifikowanych pracowników w bardzo krótkim czasie. Coraz bardziej popularnym staje się na przykład leasing pracowniczy, gdzie firma, która potrzebuje specjalistów do określonego zlecenia może łatwo ich zwerbować, a dokładniej „wypożyczyć” od agencji i po zakończeniu zlecenia zakończyć z pracownikami współpracę bez większych konsekwencji.

Pracodawcy zagraniczni bardzo często korzystają z usług agencji również z powodu takiego, że to agencja przejmuje pieczę nad pracownikiem i to po jej stronie leżą kwestie biurokracyjne. Dzięki temu pracodawcy nie muszą poświęcać czasu i środków finansowy, by swobodnie zatrudniać pracowników z całej Europy. Wszyscy wygrywają!

Jeśli szukasz pracy lub pracowników, zgłoś się do agencji pracy Coliber HR w Gdyni.

0 0 votes
Daj ocenę
Doradca GSM

Doradca GSM

Leave a Replay