5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z możliwości za rok 2018 wynika, że liczba sklepów sprzedających swoje produkty online wzrosła o 34% w toku ostatnich 5 lat. Więcej na targu pojawiają się nowoczesne technologie, które gwarantują zrobienie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki największym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy pokój i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według znanych z raportu KPMG na pytanie: “Dlaczego wierzymy w zakładach internetowych?” 40% odpowiedzi myślało na oszczędność czasu. Obecnie wszystkiemu z nas chce na krótkim załatwieniu swoich przygód. Nie kochamy czekać w fazach. Zakupy przez internet ułatwiają nam uniknięcie tłumów. Nie wymagamy denerwować się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dojechać w oznaczone pomieszczenie. Zamiast tego otwieramy stronę internetową i wszystko mamy na wybranie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, łatwo możemy pójść do kolejnego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam to wyłącznie trochę czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów z wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zająć nawet parę minut, co w magazynach stacjonarnych sprowadza się rzadko.
Wszystko w pojedynczym miejscu

Kolejnym powodem, który otrzymałeś wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu materiałów w pojedynczym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy dużo ofercie niż w galeriach handlowych. Możemy przejść na kartę każdego biznesu i sprawdzać asortyment w dowolnym miejscu i czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym powodzeniem bawi się odzież i obuwie. Na dodatkowym miejscu dostają się środki i pielęgnacji. Pewno więc być zaskoczeniem, jednak czynnik jest lekki. Mowa tutaj o cenach, które często kłócą się z tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, filmy i zabawy wideo. Dużo osób ma jednocześnie ze sklepów internetowych w sensu zamówienia mebli i wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych określa się na zakup przez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o którym warto wspomnieć, istnieje okazja porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w wypadku sklepów stacjonarnych te będzie wówczas możliwe, przecież w takiej formy musimy udać się co nieco do mało miejsc. Z zmian korzystając z internetu, wystarczy wpisać na jakąś stronę, i całe potrzebne informacje będą na wybranie ręki. Kiedy zatem możliwe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Jak chcemy wziąć z najkorzystniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wpisać na właściwą platformę. Kolejnym etapem będzie pasowanie interesującego nas produktu lub sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów widocznych w różnych sklepach wraz z ofertą cenową, która ceni i cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z perspektyw.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne reklamy to kolejny powód, jaki w liczbie cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej sprowadza się, że sprzedawcy proponują naszych użytkowników do podejmowania z możliwości internetowej przez liczne promocje. Dzięki nim można kupić produkt nawet do kilkudziesięciu procent mało aniżeli w ofercie stacjonarnej. Daje się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 i wiele nowych. Bez wątpienia takie możliwości częściej można nastąpić w budów niż stacjonarnie. Warto też wspomnieć, że żyją strony, które umieszczają w pojedynczym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze mnóstwo czasu i pieniędzy.
Dostępność nowych form płatności

Warto też wspomnieć o dostępności nowych form płatności. Sklepy internetowe umożliwiają swoim klientom skorzystanie z najświeższych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” niewiele kobiet kwalifikuje się na wykorzystanie z bliskich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy nowe miejsca posiadają bardziej tradycyjne rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów korzysta z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Coraz dobrze sklepów oferuje także płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Być chyba są one kilka atrakcyjne wśród polskich konsumentów, jednakże nie odbiegają z drugich skutecznością i szybkością.

Na bok wspomnijmy również o płatnościach z odroczonym terminie, które gwarantują zrobienie zakupów i opłacenie ich tylko po takim okresie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają i zrobienie zakupów na części. Możemy zyskać także z zespołów proponowanych przez sklepy, kiedy również prac finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można jeszcze w niniejszy rada pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy dowolny kolejny cel.

Artykuł został sporządzony przez ekspertów z pozyczkowy-portal.pl.

0 0 votes
Daj ocenę
Doradca GSM

Doradca GSM

Leave a Replay